вівторок, 30 квітня 2019 р.

В проміннях сонячна блакить: "Христос воскрес! Його хваліть!"

29 квітня в бібліотеці відзначали Великдень. Проходила народознавча година.


Пасхальні  традиції  підтримують не всі українці, але для багатьох -  це надважливо. Тому згадаємо основні з них.

В Україні Страсний тиждень, відомий як Великий тиждень, починається у Вербну неділю, яку також називають “Всесвітньою неділею”. У церкві благословляються гілочки верби, а потім люди торкаються цими гілочками один одного, щоб принести удачу, кажучи: “Будь високим, як верба, здоровим, як вода, і багатим як земля”.

Деякі фермери також використовують ці гілочки верби для першого весняного візиту на пасовище їхньої рогатої худоби. Гілочку встромлюють у землю, щоб принести удачу.

У Великий Четвер відвідування різних установ та роботи традиційно заборонено. Люди йдуть до церкви, щоб тримати свічки і повернутися з ще палаючими свічками додому. На Сході України багато хто вважає, що мертві зустрічаються разом з живими на цих страсних службах, щоб почути читання літургії.

У більшій частині України “культ мертвих” сильно спостерігається, але не сильніше, ніж під час Великоднього тижня. Наступний тиждень після Великодня також пов’язаний з цим культом і називається “Тижнем німф”. У першу неділю після Великодньої неділі люди збираються на церковних цвинтарях, щоб їсти та пити вино, згадуючи про померлих, але вони залишають надлишок на могилах, щоб мертві теж могли поїсти.

Великодні яйця є традицією, яка має дещо спільне з більшістю подібних традицій західних країн. Але в Україні вони часто використовуються як подарунки, а обмін пасхальними яйцями пов’язаний з глибокою любов’ю.

У Велику п’ятницю за традицією не можна робити. У деяких місцях України, поряд з Службою Великої П’ятниці, “Святу Плащаницю” тричі несуть навколо будівлі церкви та публічно викладають для вшанування.

Ця плащаниця являє собою похоронну тканину, в яку Христос був загорнений, але він воскрес та зняв її. Коли Іван та Петро увійшли в порожню гробницю на Великдень, ця плащаниця була акуратно складена і послужила свідченням воскресіння Христового.

Сам Великдень – це час для радості та свят. Вся громада святкує. Дзвони дзвонять, та пісні весняні співають. У церкві це день “високої літургії”, а також “паски” (Великоднього хліба), прикрашеної пасхальними яйцями, покладена у кошики великодня їжа урочисто благословляється, після чого люди несуть її додому.

Немає коментарів:

Дописати коментар

“За долю України став Майдан”

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасн...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (11) Великдень (7) Винаходи (5) Виставка картин (4) Виставка робіт (5) виставка художніх робіт (6) Відомі люди (27) Вікторини (21) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (6) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) день Європи (5) День захисника України (9) День знань (9) День книги (18) День незалежності України (10) день пам'яті (11) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (10) Екологія (17) Європа (9) здоровий спосіб життя (40) ігрове навчання (14) книги (63) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (8) майстер-клас (23) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (22) Музика (8) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (6) Письменники (62) Письменники України (60) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (26) Сторінка історії (57) У світі права (10) Україна (156) українська мова (11) українська письменниця (15) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (19) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (133) Чорнобиль (3)