8 червня 1992 року на Всесвітньому саміті ООН з навколишнього середовища та розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) за пропозицією Канади було прийнято резолюцію про щорічне відзначення Дня океанів.
На виставці представлені роботи учні школи мистецтва №1 та читачів нашої бібліотеки, які відображають їхнє бачення підводного світу. Діти зобразили морських мешканців, коралові рифи, загадкових підводних істот.
Метою виставки є підвищення обізнаності про виклики, з якими стикаються глибоководні організми, і важливість підтримки стабільного екологічного балансу в океанах.
Океан покриває 70% поверхні Землі і є найбільшою біосферою на нашій планеті, в якій мешкає 80% всього живого. Безмежні водні простори виробляють половину загальної кількості кисню і поглинають чверть викидів вуглекислого газу і 90% тепла, що виділяється в результаті цих викидів. Не секрет, що океани вважаються важливим буфером проти загрозливих змін клімату.
Нуньєс де Бальбоа був першим європейцем, який побачив Тихий океан на власні очі і назвав його Південним морем. Широко відому назву морю дав Фернандо Магеллан, якому пощастило перетнути його в гарну погоду.
Медузи вважаються найдавнішими з нині живих мешканців Землі. На нашій планеті вони проживають вже понад 600 мільйонів років.
Чому важливо зберегти океан?
Океан є природним регулятором клімату на планеті за рахунок циркуляції холодних та теплих водних мас. Наприклад, в Європі, завдяки теплій морській течії Гольфстрим, відбувається потужна циркуляція води: теплої — на північ, а холодної — на південь.
Води Світового океану є глобальним сховищем сонячної енергії. Саме завдяки океанам, в атмосфері відбувається циркуляція повітряних мас. Всього лише протягом одного дня сонячні промені при прямому впливі на океан, випаровують сотні тон океанічної води. Пара піднімається в атмосферу, утворюючи, таким чином, хмари.
Ми вдячні всім учасникам за їх старання та таланти. Віримо, що такі заходи швидко виховати нове покоління свідомих та відповідальних громадян, які будуть дбати про нашу природу.
Немає коментарів:
Дописати коментар