
середа, 23 грудня 2020 р.
Чудес пора вже наступає

понеділок, 14 грудня 2020 р.
Миколаєві гостинці "Миколайчики"
У день Святого Миколая всі ми перетворюємося на дітей, які цього дня із самого ранку починають шукати подарунки у себе під подушкою. Це свято в Україні люблять і дорослі, і діти.
День святого Миколая - це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая. За традицією, в ніч проти 19 грудня, діти отримують подарунки під подушками.Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться у нього бути милосердними.
Святий Миколай опікується водіями і тими хто подорожує, допомагає бідним у скруті. Він вважається покровителем дітей та студентів, моряків і торговців.
Традиція дарувати подарунки дітям на свято Миколая розповсюдилась Європою із середньовічної Німеччини. Її перейняли Австрія і Польща, а далі й Україна. В Україні Святого Миколая здавна вважають опікуном дітей. У старих церковних записах є такі слова: «Напередодні Святого Ніколауса матері тримають напоготові подарунки та різки для своїх дітей». А в давній миколаївській колядці :«Святий Ніколасе, мені поклади, що за потрібне вважаєш ти. Яблука, горіхи, мигдаль маленькі діти радо їдять!».
Після революційних подій другої половини ХІХ ст. на Галичині серед українського шкільництва виникла потреба в яскравому дитячому святі. Тому Святий Миколай став опікуном українських школярів. Дитяче свято потребувало текстового матеріалу – віршів, пісень, драматичних творів. Іванові Франку належить віршований переказ легенди «Чудо з утопленим хлопцем» та одноактова п’єса «Суд святого Николая». У ній постали традиційні персонажі українського миколаївського свята – ангели, помічники святого, опікуни та захисники дітей, і чорти, що намовляють Миколая не давати дітям подарунків. Миколай, оцінюючи поведінку дітей, вчить бути порядними, чесними і слухняними, милосердними, безкорисливими, щедрими та допомагати іншим.
У Києві перше офіційне свято Миколая було влаштоване 19 грудня 1990 року для 700 хлопчиків і дівчаток – сиріт та дітей з багатодітних сімей. За рік, 19 грудня 1991 р., стараннями Всеукраїнського православного братства, на гроші, зібрані Товариством святого Андрія Первозванного у США, дитячі свята святого Миколая влаштовано вже у 20 містах України.
понеділок, 7 грудня 2020 р.
«Мої обов’язки в моїй державі»
"Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни!" Дж. Ф. Кеннеді.
- природні права людини, неподільно пов'язані з її існуванням та розвитком;
- набуті права людини, що характеризують її соціально-політичний статус.
Другий розділ Конституції України закріплює систему прав, свобод і обов'язків, яку можна поділити на:
Конституція встановлює вичерпний перелік обов'язків людини і громадянина:
- обов'язок громадян захищати Вітчизну, її незалежність і територіальну цілісність (ст. 65);
Важливим обов'язком людини і громадянина в економічній сфері є обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (ст. 67 Конституції України). Зазначений обов'язок передбачає участь громадян у формуванні державного та місцевих бюджетів шляхом сплати податків і зборів.
До всеукраїнського тижня права, в нашій бібліотеці провели інформаційні дні з правової грамотності, а закріпили знання за допомогою вікторини.
Місцева демократія - основа сучасної держави
Місцева демократія визначається, як передача влади державою місцевим або регіональним органам влади, які мають власні демократичні інститути ,тобто регіон, округ, місто і т.д.
Місцева влада є основою демократії. Місцеві органи влади - це установи, які розташовані ближче до громадян та управляють місцевими справами. Це дозволяє демократії відбуватися ефективніше, де участь місцевих громадян є простим способом в реалізації місцевої демократії за принципом більшості.
Необхідною умовою та гарантією для забезпечення ефективного демократичного управління є самостійність установ. На відміну від державної законодавчої влади, місцеві органи влади не розділяють суверенітет держави. Органи місцевого самоврядування надають послуги в таких областях, як планування, культура, житло і освіта. Автономія дозволяє місцевій владі виконувати ці послуги під свою відповідальність та згідно з національними інтересами. Це право захищається Конституцією певної країни. У Конституції України у статті 5 зазначено, що : "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування" . Автономні установи мають право приймати рішення і виконувати їх без жодного тиску. Ці установи також мають фінансову самостійність.
Основними правовими актами, що регулюють проблеми місцевого самоврядування на міжнародному рівні, є:
1)Європейська хартія місцевого самоврядування.2)Всесвітня декларація місцевого самоврядування.
Як українці можуть впливати на вирішення місцевих питань?
Існує декілька елементів місцевої демократії, які можуть у цьому допомогти:
1) місцева ініціатива;
2) громадські слухання ; (http://solor.gov.ua/info/4)
3) загальні збори (конференції) за місцем проживання; (https://kmr.gov.ua/uk/content/proekt-rishennya-kyyivskoyi-miskoyi-rady-8989)4) звернення та запити на інформаці; (http://solor.gov.ua/department/31)
5 ) органи самоорганізації населення;(http://www.solor.gov.ua/info/4/15742)6) консультації з громадськістю : ( plgrom21.pdf)7) електронні петиції; (https://petition.kyivcity.gov.ua)8) участь у складанні бюджету.

Європейська Хартія регіональної демократії : Науково-практичний коментар / Автори-укладачі Т.М. Безверхнюк та ін. – О. : "ХОББИТ ПЛЮС", 2008. – 186 с. – К-2
У підготовленому науково-практичному коментарі в популярній формі роз’яснюється зміст положень проекту Європейської Хартії регіональної демократії, який в узагальненому вигляді містить європейські стандарти регіонального самоврядування.
Демократія по-українськи : Зб. ст. Вип. 3. – К. : ВБФ "Поступ", 2004. – 164 с. – К-2 [301(С2) / Д31].
Що ж це за феномен, демократія по-українські? На це питання відповідають автори та експерти Інтернет-журналу www.dialogs.org.ua, чиї статті, інтерв'ю та коментарі пропонує читачеві альманах.
Латигіна Н.А. Демократія: реалії versus утопії : Монографія / Н. А. Латигіна. – К. : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2008. – 400 с. – К-2
Монографію присвячено одній з найбільш актуальних проблем сучасної політичної науки - демократії. Дослідження є комплексною спробою системного аналізу теоретико-методологічних засад демократії як політичного феномена. Розкрито поняття демократії, простежено еволюційний шлях демократичних теорій, концепцій та моделей, визначено джерела походження сучасної демократії, проаналізовано передумови, сприятливі чинники, шляхи та структурні фази демократизації.
Невичерпність демократії : Видатні діячі минулого і сучасності про вільне, демократичне суспільство і права людини / Упоряд.: О.І. Терех, Я.Г. Оксюта. – К. : "Український письменник", 1994. – 174 с. – К-2 .
У книзі простежено шлях думок людства пр. демократію, народовладдя. Речники демократичних ідей - у різні часи, за різних обставин, із застереженням і сумнівами - схиляють голови перед суттю народовладдя, перед правами людини.

Місцева демократія в Україні: нові стандарти / М.В. Лациба, І.М. Лукеря, О.Л. Ващук-Огданська; Укр. незалеж. центр політ. дослідж. – К. : Агенство "Україна", 2013. – 236 с. – К-2
У книзі представлено результати дослідження правового регулювання механізмів місцевої демократії у 25 обласних центрах України та місці Севастополь, а саме локальних нормативно-правових актів, що регулюють порядок реалізації права на громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори громадян за місцем проживання тощо.
Пернаті герої
Сьогодні, 1 квітня, ми святкуємо Міжнародний день птахів! Цей день відзначається в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і приурочений...

Мітки
-
27 березня в бібліотеці №11 відбувся особливий арт-терапевтичний майстер-клас для внутрішньо переміщених осіб. Захід провела Зінаїда Дмит...
-
Зустрічайте це диво Вкраїни Гарну хустку у всій її пишній красі. Кожна барва хустини – це життя українців: Це червоне і чорне, це весіль бар...
-
В рамках загальносистемного проєкту формування навиків та популяризації здорового способу життя і рухової активності «Екологія життя». У зат...