Під час зустрічі, присутнім розповідали про історію свята. Так, у 2001 року Генасамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію – вираз солідарності з Африкою, в якій є велика кількість біженців і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Згідно з цією резолюцією, Генеральна Асамблея в 2001 році відзначала п’ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація африканського єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців (en:World Refugee Day) відзначали одночасно із Днем африканських біженців – 20 червня.
У XX сторіччі кількість біженців стрімко зростала. Намагаючись допомогти понад мільйону біженців після Другої світової війни, у 1951 році було засновано Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Планували, що Управління проіснує три роки, виходячи з міркування, що невдовзі біженці адаптуються у суспільствах, які надали їм притулок; після цього був намір розпустити цю організацію. Проте так не сталося. У 1975 році налічувалось близько 2,4 мільйона біженців. Через десять років – 10,5 мільйона. У 1995 році кількість людей, що отримали захист і допомогу від УВКБ, зросла до 27,4 мільйона.
Нині кількість таких людей сягнула рекордних показників за всю історію спостережень ООН. За даними цієї організації, торік у світі було зафіксовано майже 60 мільйонів біженців, понад половина з яких – діти. Основна частина біженців – у Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Це робить проблему біженців однією з найгостріших в сучасному світі.
Немає коментарів:
Дописати коментар