понеділок, 21 травня 2018 р.

Візерунків тексти "вишиті"

17 травня у бібліотеці з нагоди Дня вишиванки відбулася народознавча година. Зазвичай, це свято в Україні відзначають у третій четвер травня починаючи з 2006 року, коли ідея заходу була запропанована Лесею Воронюк, на той момент, студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича:  «Це свято - функціонально і психологічно на декількох уровневнях. Простіше всього в ньому - це красиві і натхненні Українці на одвічних сорочках. А найскладніше, найважливіше значення - це формування суспільства, яке цінує і розуміє свою історію і традиції, а значить, може бути єдиним і будувати майбутнє, адже тільки свідомі нації стають сильними і розвиненими. В жодній успішній країні громадяни не сперечаються про своїх споконвічних традиціях і культурі і не переводять ці цінності у тимчасові політичні площині ».

Під час народознавчої години були порушені такі питання, як історія та географія вишиванки, значення орнаментів.
Так, цікаво було дізнатися, наприклад, що в українській вишивці існує три види орнаментів: геометричні, рослинні та зооморфні.

Вишиті знаки вогню традиційно вважалися чоловічими – це решітка у вигляді ромба, знаки сонця з променями і крапками.

А ось прямі лінії у вигляді знаків землі вважалися жіночими. Також на таких вишиванках зображували знаки води у вигляді спіралей, змійок і хвиль.

Маки вишивали на сорочці для захисту від зла, адже ця квітка символізує продовження роду. Але також мак є квіткою війни. І якщо в родині чоловік гинув під час бойових дій, дружина вишивала сорочку з червоними маками.

Калину можна було побачити на вишиванках у заміжніх жінок. А все тому, що це символ материнства і безсмертя роду.

Сорочки з візерунком хмелю носили неодружені хлопці, адже це символ буйства, любові і молодості.

А ось виноград на білій сорочці символізував радість і благополуччя сімейного життя.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Книжкова країна.

 Всеукраїнський тиждень дитячого читання розпочався, гасло цього року – «Наближаємо Перемогу з книгою».  До Всеукраїнського тижня дитячого ч...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (9) Великдень (6) Винаходи (4) Виставка картин (3) Виставка робіт (3) виставка художніх робіт (5) Відомі люди (20) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (5) Голокост (5) День Гідності та Свободи (5) День Державного Прапора України (5) День захисника України (7) День книги (10) День незалежності України (9) день пам'яті (9) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (6) Екологія (15) Європа (7) здоровий спосіб життя (34) книги (37) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (6) майстер-клас (16) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (16) Музика (6) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (5) Письменники (58) Письменники України (53) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (25) Сторінка історії (46) У світі права (9) Україна (111) українська мова (7) українська письменниця (12) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (16) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (1) Цікавинки (103) Чорнобиль (2)